Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Листопад 2019 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24  

Пошук

Аналіз роботи закладу дошкільноі освіти

Аналіз роботи дошкільного навчального закладу за 2015-2016 навчальний рік

Упродовж 2015-2016 навчального року педагогічний колектив працював над такими пріоритетними завданнями:

1. Поглибити роботу щодо патріотичного виховання особистості шляхом реалізації завдань виховання любові, поваги до своєї нації, захисників Вітчизни, гордості до державної символіки, традиції держави.

2. Продовжити роботу щодо набуття дитиною різних видів компетенції згідно вимог Базового компоненту як Державного стандарту дошкільної освіти в Україні в процесі комунікативно-мовленнєвої діяльності дошкільників.

3. Поглиблювати роботу щодо пошуку та апробації здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, як ефективного засобу формування здорового способу життя.

На реалізацію пріоритетних завдань була спрямована діяльність колективних, групових, індивідуальних форм методичної роботи.

Так, на реалізацію першого річного завдання, до другої педагогічної ради з теми «Формування якісного рівня патріотичного виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності» було проведено аналіз педагогічних умов щодо громадянського виховання особистості, який дав змогу виявити необхідність удосконалення навчально-технічної бази ДНЗ матеріалом щодо патріотичного виховання (а саме матеріалом щодо виховання почуття поваги до захисників Вітчизни та матеріалом розуміння національних особливостей та толерантного ставлення до представників інших національностей, систематизувати роботу з дітьми з даного питання). Під час ділової гри «Як плекати патріотів» педагоги показали своє розуміння щодо особливостей патріотичного виховання на сучасному етапі та визначили шляхи удосконалення цієї роботи в ДНЗ. Результативністю підготовки та проведення цієї педагогічної ради стало:

презентація психолого-педагогічних проектів, (вихователі всіх вікових груп) створених спільно з дітьми, батьками «Із скарбниць народних – до сердець дитячих».В групах раннього віку- «Мамина іграшка», «Моя родина»;

в групах молодшого дошкільного віку - «Казкові перлини», «На гостини до бабусі»;

в групах середнього дошкільного віку - «У спадщину маленьким українцям святині – символи вільної України», «Мандрівка до бабусиної оселі»;

в групах старшого дошкільного віку - «Моя Україна – моя Батьківщина», «Моє місто – Дніпрорудне», «Страви української кухні»;

Робота творчої групи «Формування морально- духовних цінностей та патріотичних почуттів дошкільників» (керівник Ушакова М.В.) дала змогу створити банк конспектів занять, сценаріїв музичних свят, спортивних свят та методичних рекомендацій щодо їх проведення з дітьми дошкільного закладу;

Проведені консультації для педагогів: «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності» (методист), «Патріотичне виховання особистості на засадах народної педагогіки» (методист), «Пізнавальна й виховна сила слова у творах В.О. Сухомлинського» (вихователь Кузьменко Г.М.), «Виховання дошкільнят на засадах козацької педагогіки» (вихователь Шпаляр О.С.).

Проведені колективні перегляди: спортивно-патріотична гра «Зірниця», спортивне свято «Козацькому роду нема переводу», заняття «Моя країна – Україна і я її громадянин», «Народна іграшка», «Цілющі скарби рідної землі».

Проведені музичні свята: «Дерево українського народу» (до Дня Захисника Вітчизни), «Посвята в козачата» (до Дня Збройних сил України), благодійний аукціон «Від серця до серця» (до Дня Соборності і Єдності України), «Пам’яті загиблим” (до Дня Перемоги), прийняли участь у міському параді до Дня вишиванки (в садочку створили виставку «Зі святом вишиванки»). Організована волонтерська та благодійна діяльність під керівництвом Фірсової О.В. (допомога бійцям АТО, Мирненському обласному центру соціально-психологічної реабілітації дітей, відвідування вдома ветеранів ВВВ до свята Пасхи з віршами, піснями,подарунками, гостинцями ).

Про проведену роботу закладу з питання патріотичного виховання методист звітувалася на засіданні районної творчої групи педагогічних працівників дошкільних закладів району з теми: «Організація роботи з національно-патріотичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах району», на обласній конференції «Науково-практичні засади національно-патріотичного виховання дошкільників», на міжнародній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи» де розкрила «Зміст та форми національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

На реалізацію другого річного завдання було спрямовано роботу семінару-практикуму «Сучасні підходи до формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дошкільників», яка дала змогу удосконалити розвивальне середовище для роботи з дітьми в даному напрямку. (Бороздіна Г.О. прийняла участь у обласному огляді навчально-методичних комплексів вчителів-логопедів, за який отримала сертифікат).

Результативність цієї роботи була висвітлена під час засідання районної циклової комісії вихователів старшого дошкільного віку «Використання інноваційних технологій в освітньому процесі, як засіб формування мовленнєвої компетенції дітей старшого дошкільного віку». Де вчитель-логопед Бороздіна Г.О. презентувала проект логопедичної групи «Презентація дитиною себе». Вихователь Івченко І.В. познайомила присутніх з інноваційною технологією - музейною педагогікою (презентувала затверджену в цьому навчальному році парціальну програму «Екологічне виховання дітей старшого дошкільного віку засобами музейної педагогіки

«Чудо-дерево»), презентувала міні-музей «Чудо-дерево», провела заняття з дітьми логопедичної групи «Папір своїми руками». (В цьому ж навчальному році Івченко І.В. узагальнила досвід роботи «Екологічне виховання дітей старшого дошкільного віку засобами музейної педагогіки», який на районному конкурсі «Методист року» посів І місце).

В ході проведення педагогічної ради з теми «Використання інтерактивних технологій розвитку мовлення дітей дошкільного віку» під час «круглого столу» педагоги показали своє розуміння основних завдань освітньої лінії «Мовлення дитини». Презентували психолого-педагогічні проекти «Діяльність в міні-музеях» (з залученням батьків), які якісно вплинули на формування мовленнєвого розвитку дошкільників:

Ранній вік - «Мамина іграшка», «День народження ляльки Маринки»;

Молодший дошкільний вік - «У світі казки», «Унікальна лялька»;

Середній дошкільний вік - «Скарби моря», «Рухається, пливе, літає»;

Старший дошкільний вік - «Подорож сторінками природи», «Світ прикрас», «Від зернини до хлібини», «Можливості Чудо – дерева».

Вчитель-логопед Фірсова О.В. до педради провела відкрите індивідуальне корекційне заняття «Мандруємо з пандою» та презентувала дидактичний матеріал з мовленнєвого розвитку дітей. (Фірсова О.В. в цьому році створила програму корекційних занять для дітей з загальним недорозвиненням мовлення, узагальнила досвід роботи «Індивідуальні заняття як ефективний засіб корекційної роботи з дітьми старшого дошкільного віку які мають загальне недорозвинення мовлення», який на районному конкурсі «Методист року» посів ІІ місце).

Робота проблемної творчої групи «Формування особистості дитини засобами музейної педагогіки» (керівник Івченко І.В.) отримала очікуваний результат: розроблено конспекти занять, ігор та систематизація роботи щодо їх проведення з дітьми в інтересах успішного особистісного становлення дитини в умовах ДНЗ.

Робота майстер-класу для батьків «Школа слухняного язичка» (керівники вчителі-логопеди Бороздіна Г.О., Фірсова О.В.) значно удосконалила роботу щодо формування у батьків інформаційної готовності до участі у корекційному процесі становлення мовленнєвої та життєвої компетентності дітей з вадами мовлення. Про змістовність роботи педагогів логопедичних груп засвідчує така результативність: з 35 зарахованих протягом звітного періоду дітей виписано 15 дітей з повною ліквідацією мовленнєвого дефекту, 7 – зі значно покращеним мовленням, 13 дітей залишені для продовження занять в логопедичній групі згідно рішення обласної медико - психолого - педагогічної комісії.

Проведені консультації для педагогів: «Професійне мовлення педагогів» (методист), «Формування комунікативної компетенції дітей дошкільного віку: методи інтерактивної взаємодії» (вчитель-логопед Бороздіна Г.О.), консультація-відео «Заняття доктора педагогічних наук та професора Н. Гавриш з навчально-методичним посібником «Вчимося розповідати. Складання розповідей за серіями сюжетних картин на основі літературних творів» (методист).

Значна увага була приділена пошуку та апробації здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, як ефективного засобу формування здорового способу життя (третє річне завдання).

Базовий компонент дошкільної освіти, чинні програми чітко визначають проблему здоров’я як один із головних чинників цілісного розвитку дошкільнят. Отже, зміцнення здоров’я, загартування, досягнення повноцінного фізичного розвитку малят – одне з основних напрямків роботи дошкільного навчального закладу.

Основними засобами оздоровчої роботи в ДНЗ є:

- фізкультурні заняття (щоденно);

- прогулянки на свіжому повітрі (щоденно, до і після денного сну)

- ранкова гімнастика з включенням вправ на дихання;

- гімнастика пробудження в садових групах з ходьбою по доріжках здоров’я з вправами на загартування;

- денний сон (щоденно);

- самостійна рухова діяльність, з включенням перед кожним прийомом їжі пальчикового точкового масажу;

- правильний режим дня і раціональне збалансоване харчування дитини в ДНЗ;

- систематичний огляд дітей лікарем-педiатром;

- дотримання оздоровчих заходів згiдно планiв, розроблених на початку року.

Під час проведення практикуму «Оздоровчі технології – в освітній процес»» вихователі дітей старшого дошкільного віку під керівництвом інструктору з фізкультури Марсавіної О.І. досконало оволоділи технікою йоги, що дало змогу систематизувати її впровадження в освітній процес ДНЗ; вихователі оволоділи новими прийомами дихальної гімнастики та лікувальної гімнастики для пальців «Цілющі мудри», залучили батьків до її проведення в умовах сім’ї.

На занятті практикуму «Музикотерапія в дитячому садку» музичні керівники Потурвай О.В., Іванченко А.О. ознайомили педагогів зі здоров’язбережувальними технологіями з використанням музичного супроводу, що сприяло підвищенню інтересу дітей до виконання гімнастики пробудження, фізкультхвилинок та фізкультпауз, вправ на релаксацію, виконання пантомімічних епізодів тощо.

На виробничій нараді працівники ДНЗ ознайомились з секретами оздоровлення під час презентації оздоровчих технологій кожною віковою групою (пальчикові ігри, масажі та самомасажі, музикотерапія, казкотерапія, вітамінотерапія, «доріжка здоров’я», солева доріжка) та провідними спеціалістами дитсадка - «Життя без мігрені», «Подолання безсоння».

Формуванню активної життєвої позиції дитини щодо власного життя та власної безпеки сприяло впровадження в практику роботи парціальної програми Ковальчук О.І. «Організація роботи з дітьми старшого дошкільного віку щодо безпеки життєдіяльності», робота гуртка БЖД (керівник Ковальчук О.І.), консультації «Формування активної позиції дитини щодо власної безпеки», «Культурно-гігієнічні навички, як засіб зміцнення здоров’я дітей», «Учимося уникати конфліктних ситуацій», «Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога». Виготовлення вихователями всіх вікових груп наочних посібників з БЖД: «Друзі та вороги здоров’я”, «Друг здоров’я - Мийдодир», «Кицькин дім», «Здорові зуби», «Збережемо зір, слух, нюх» - «озброїли» педагогів арсеналом нових прийомів у роботі з дітьми.

Третій рік в практику роботи ДНЗ впроваджується фізкультурно-оздоровчий календар «Теремка» батьки приймають активну участь в його реалізації, що сприяє позитивним результатам реалізації пріоритетного напряму роботи ДНЗ щодо формування у дитини стійкої мотивації на здоровий спосіб життя та особистої безпеки.

Плідно проводилися спільні з сім’єю туристичні походи (до міжнародного Дня Туризму, до Дня Землі, до Дня Перемоги), Дні здоров’я, тижні БЖД, місячник БЖД.

Впровадження в освітній процес здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій (нейройогу, розвиваючої педагогіки оздоровлення В.Кудрявцева, щіткового масажу, фітбол-гімнастики, хореографії, психогімнастики, релаксації тощо) та інших, вказаних вище форм роботи позитивно вплинуло на фізичне, психічне, духовне та соціальне здоров’я вихованців:

ü У І кварталі 2015 року захворюваність по ДНЗ складала 49 випадки, у

І кварталі 2016 року – 44 випадки.

ü Якщо на початку навчального року високий рівень оволодіння основними рухами (біг, стрибки, метання) складало 3,7% дітей, 31,7достатній, 57,3% - середній, 7,3% - низький, то в кінці навчального року ці показники складають: високий – 14, 2%, достатній – 49,4%, середній – 34,1%, низький рівень – 1,7%.

ü Моніторинг рівня розвитку соціальних якостей засвідчив результативність проведених психологом тренінгів щодо формування соціальної компетенції дітей старшого дошкільного віку: на початку року аналіз виявив 10% дітей високого рівня розвитку соціальних якостей, 14% - вище середнього, 42% - середнього, 19% - нижче середнього,15% - низький. Після проведеної роботи результати засвідчили, що 36% складають діти високого рівня, 33% - вище середнього, 23% - середнього, рівень нижче середнього – 8%. Дітей низького рівня не виявлено. Ці показники прогнозують успішну адаптацію дітей до спілкування у школі з однолітками.

Сприянню реалізації пріоритетних завдань ДНЗ стало систематичне проведення психолого-педагогічних консиліумів, спрямованих на визначення індивідуального освітнього маршруту кожного вихованця. Їх результативність – складання психологом, логопедом, методистом рекомендацій на кожну вікову групу згідно проблем, висвітлених на консиліумі (рівень розвитку пізнавальної активності, рівень розвитку ЗУНів, моніторинг рівня розвитку соціальних якостей, нервово-психічний розвиток дітей раннього віку). Надані рекомендації враховані педагогами кожної вікової групи, що дало змогу розв’язати проблеми, окреслені консиліумом. Результативність роботи з дітьми буде вказана нижче.

Результативною була корекційна робота в логопедичних групах щодо пошуку та апробації здоров’язбережувальних технологій як умови для забезпечення у дитини із загальним недорозвиненим мовленням психічних і фізіологічних процесів на рівні норми. Вихователі логопедичних груп під час проведення практикуму «Корекційні здоров’язбережувальні технології для дітей із загальним недорозвиненням мовлення» освоїли інноваційні природо- цільні технології «масаж мозку» та ручну артикуляцію, біоенергетику, технологію впливу кольором, дихальну гімнастику, активно впроваджували ці технології в освітній процес, залучили батьків до впровадження, розпочатої в ДНЗ роботи, вдома. Традиційним для логопедичних груп стало спільне з батьками проведення туристичних походів, Спартіанських ігор, що у поєднанні з участю в реалізації фізкультурно-оздоровчого календаря «Теремка» забезпечило збереження у дитини із загальним недорозвиненням мовлення психічних і фізіологічних станів на рівні норми, значно нижчу за середню захворюваність по ДНЗ (по ДНЗ за 1 квартал 2016 року захворюваність складає в середньому - 9,4 випадки, по логопедичним групам - 5 випадків).

Наслідки вивчення свідчать, що проведена колективом робота сприяла удосконаленню освітнього процесу, що позитивно вплинуло на фізичний, психічний розвиток дошкільників, зростання рівня розвитку пізнавальної сфери, зниження захворюваності (за вересень-квітень 2015-2016н.р. вона складала 9,5 %, у вересні-квітні 2015-2016н.р.-7,1 %)

Результативною була робота з ознайомлення з соціумом (краєзнавство) (вихователь Калюта Л.О.), на високому та достатньому рівні - 67% дітей оволоділи знаннями про рідний край, його краєзнавчі об’єкти та працю дорослих (у вересні – 3,8%) та організації пошуково – дослідницької діяльності – високий рівень у травні склав 21%, достатній - 58%, середній – 21%, низький – 0%, тоді як у вересні низький рівень складав 28%, достатній – 5%, середній – 67%; на якісну підготовку дітей старшого дошкільного віку до школи вплинула і результативна робота викладача Калюти Л.О. На кінець року високий рівень розвитку пізнавальної сфери склав 23% (у вересні – 0%), достатній – 34% (у вересні 12%), середній – 43% (у вересні 45%), низький – 0% (у вересні – 38%).

Про якість надання освітніх послуг педагогами ДНЗ свідчать кількісні показники діагностики дітей дошкільного віку. Так, в групах старшого дошкільного віку (вихователі Іващук Н.М., Падун А.М., Колокол Л.Б., Шпаляр О.С., Дьяченко С.А., Бороздіна Г.О., Воробйова Н.В., Ковальчук О.І.) на кінець навчального року знання дітей за розділами програми склали – логіко математичний розвиток (математика): високий рівень – 29% (у вересні – 0%), достатній – 36% (у вересні – 23%), середній – 35% (у вересні – 70%), низький рівень – 0% (у вересні- 23%); ознайомлення з соціумом (з навколишнім): високий рівень – 25%(у вересні- 0%), достатній – 46% (у вересні – 16%), середній – 29% (у вересні – 69%), низький рівень – 0% (у вересні – 15%); ознайомлення з природним довкіллям (природа): високий- 16% (у вересні- 0%), достатній-54% (у вересні-12%), середній- 30% (у вересні -77%), низький- 0% (у вересні-11%); розвиток мовлення: високий рівень – 25% (у вересні – 0%), достатній – 38% (у вересні - 2%), середній – 37% (у вересні – 60%), низький рівень – 0% (у вересні - 38%); розвиток мовлення (ХМД): високий-29% (у вересні-0%), достатній- 46% (у вересні- 10%), середній- 25% (у вересні-69%), низький-0% (у вересні-21%); ХПД (аплікація, ліплення, малювання): високий 21% (у вересні-0%), достатній-51% (у вересні-11%), середній-28% (у вересні-75%), низький-0% (у вересні14%). Аналогічно зростають показники результатів діагностування за іншими розділами програми та дітей молодшого і середнього дошкільного віку. Найвищі показники зафіксовано з розділу «логіко-математичний розвиток», найнижчі – з розвитку мовлення, що свідчить про необхідність поглибленої роботи педагогів з дітьми з даного розділу.

Діагностика готовності дітей старшого дошкільного віку до школи показала, що з 58 дітей, які йдуть до школи, 28% дітей мають високий рівень шкільної готовності; 33% - достатній рівень; 39% - середній рівень.

Діагностика рівня сформованості самооцінки у дітей старшого дошкільного віку показало, що 2% дітей мають неадекватну завищену самооцінку, 14% дітей – завищену самооцінку, 67% дітей – адекватну самооцінку, 17% дітей мають занижену самооцінку.

Діти шестирічного віку успішно оволоділи державними тестами та нормативами щодо оцінки їх фізичної підготовленості: з 64 дітей старшого дошкільного віку високий рівень фізичної підготовленості і якісна оцінка високого рівня фізичної підготовленості склали 17,2%, рівень вище середнього зафіксовано у 53,1%, середній рівень - у 23,4%, нижче середнього – у 6,3%. Низький рівень згідно нормативів не виявлено.

Добрих результатів щодо оволодіння дітьми програмовим матеріалом досягнуто вихователями груп раннього віку Пензій В.В., Василенко О.М., Малашенко Л.М.. На початку року якісно-кількісна оцінка нервово-психічного розвитку виявила 11% дітей І групи, діти, у яких показники розвитку відповідають віку, ІІ група (діти із затримкою на 1 епікризний термін) склала 56%, ІІІ група (затримка на 2 епікризних терміни) 33%. Завдяки психологічній підтримці реалізації рекомендацій психолого-педагогічного консиліуму, залученню батьків до освітнього процесу ці показники покращувалися і у травні І група вже охоплювала – 62% дітей, ІІ- 27%, ІІІ – 6%, ІV – 5% (діти новачки).

Належна увага приділялась пропаганді педагогічних знань серед батьків. У цьому навчальному році продовжив роботу батьківський клуб «Лелека», керований практичним психологом Ушаковою М.В., метою якого було актуалізація питань становлення майбутньої особистості, починаючи від зачаття дитини, її народження, подальшого розвитку, виховання і навчання у перші три роки життя. Продовжувала роботу школа «Здоров’ячок», керована інструктором з фізкультури Марсавіною О.І. та ст. медсестрою Капаніною С.В.. Вони використовували різні форми роботи під час засідань школи «Здоров'ячок». Батьки отримали поради як зберігати і формувати здоров'я, познайомились зі здоров'язбережувальними технологіями, які освоїли діти, навчилися техніці їх виконання, щоб продовжувати розпочату в дитсадку роботу вдома. Одне із засідань познайомило батьків з «Фітбол-гімнастикою» та «Твістером» тренажерами для всієї сім’ї.

Педагоги активно залучали батьків до таких традиційних для ДНЗ форм роботи: Днів відчинених дверей (відкриті заняття з різних розділів програми), проведення спільних з батьками тематичних туристичних походів; Днів добрих справ (майстри-класи по виготовленню годівничок, шпаківень, писанок); тематичні виставки поробок («Зимовий вернісаж», «Ми діти твої, Україно», «Великодні писанки», «Збережемо природу»), малюнків; екологічно-доцільна діяльність в День Землі (що значно сприяло озелененню території дошкільного закладу); створення «городів на підвіконні», городів на ділянці.

Залучали батьків до участі:

у Фестивалі малюнків за мотивами мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу»;

у Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «Мої права» приурочений до Дня Захисту дітей;

в міському конкурсі «Міні-міс Дніпрорудне» (вихованка старшої групи Балан Марія);

в районному етапі конкурсу «Перлинки Запорізького краю» (вихованка старшої групи Балан Марія в номінації «Література» зайняла І місце , в номінації «Пісня»-ІІ місце, а в обласному етапі конкурсу «Перлини Запорізького краю» в номінації «Література» отримала ІІІ місце.

Щорічно педагоги узагальнюють кращі досвіди сімейного виховання. В цьому році вихователь Іващук Н.М. узагальнила досвід сім’ї Бойко «Любов до природи рідного краю, праці в природі» та Колокол Л.Б.- досвід сім’ї Приступи «Шанування сімейних традицій».

Поряд з цим аналіз роботи за рік, аналіз предметно-розвивального середовища та соціально-політичне становлення в Україні показало, що слід поглибити роботу щодо патріотичного виховання, приділити посилену увагу формуванню мовленнєво-комунікативної компетенції.. Як і у минулих роках, дошкільний заклад буде вважати пріоритетом у своєї роботі збереження та зміцнення здоров’я вихованців.

Вівторок, 13 Листопада 2018 12:17 | Переглядів: 66

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків