Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Аналіз роботи закладу дошкільноі освіти

Аналіз роботи дошкільного навчального закладу за 2016-2017 навчальний рік

Упродовж 2016-2017 навчального року педагогічний колектив працював над такими пріоритетними завданнями:

1. Поглибити роботу щодо формування національної свідомості дітей дошкільного віку засобами інтегрованої освітньої діяльності.

2. Продовжити роботу щодо набуття дитиною різних видів компетенцій згідно вимог освітньої лінії «Мовлення дитини» Базового компоненту дошкільної освіти шляхом удосконалення педагогічних умов для комунікативно – мовленнєвої діяльності.

3. Поглибити роботу щодо пошуку та апробації здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, як ефективного засобу формування здорового способу життя.

На реалізацію пріоритетних завдань була спрямована діяльність колективних, групових, індивідуальних форм методичної роботи.

Так, реалізацію першого річного завдання педагоги вирішують комплексно у різних видах діяльності: заняття, бесіди, ігри, індивідуальне спілкування, моральні ситуації вибору, читання художніх творів тощо.

До третьої педагогічної ради з теми «Виховання любові до Батьківщини у дітей дошкільного віку» анкетування педагогів та батьків, аналіз стану роботи з національно-патріотичного виховання в групі старшого дошкільного віку №7, конкурс-огляд етнографічних куточків у групах, який дав змогу виявити необхідність удосконалення навчально-технічної бази ДНЗ матеріалом щодо патріотичного виховання (а саме дидактичними іграми патріотичного спрямування, експонатами до куточків). Під час ділової гри «Справжній патріот» педагоги показали своє розуміння щодо особливостей патріотичного виховання на сучасному етапі та визначили шляхи удосконалення цієї роботи в ДНЗ. Результативністю підготовки та проведення цієї педагогічної ради стало:

презентація дидактичних ігор патріотичного спрямування (вихователі всіх вікових груп), поповнення експонатами етнографічні куточки в групах.

Засновано в жовтні 2016 року народознавчий музей «Світлиця», проведення занять спецкурсу у Світлиці з дітьми старшого віку.

Колективні перегляди: заняття з формування національної свідомості у дітей за програмою спецкурсу «Моя Світлиця - рідний дім»; проведено засідання районної циклової комісії для музичних керівників до Дня Захисників України, Дня Козацтва та Святої Покрови музичне свято «Козацькому роду нема переводу» (посвята дошкільнят у козачата).

Міні-пректи: за участі батьків і дітей: «Ми роду козацького діти», до Дня Довкілля «Посади яблуню - дитинства оберіг», «Посади вишню - окрасу рідної землі» (молодші групи №3, №4), за участі батьків і дітей:«Місто професій».

Тематичні тижні: з правового виховання (з використанням творів В.Сухомлинського), з патріотичного виховання «Я громадянин України».

Розваги: до Дня Збройних сил України спортивна розвага «Мій татусь -захисник», до Дня Рідної мови, Дня Соборності і Єдності України музична розвага «Україна – я твоя дитина», педагогічні читання присвячені Дню народження Т.Г. Шевченка, музична розвага «Пам’яті загиблим” (до Дня Перемоги), прийняли участь у міському параді до Дня вишиванки (в садочку створили виставку «Зі святом вишиванки»).

Консультації для педагогів: «Використання фольклору в дитячому садку» (вихователь-методист), «Використання легенд у роботі з дітьми» (вихователь-методист).

Проектна діяльність дошкільного закладу:

В жовтні 2016 року вихователь-методист Івченко І.В. під час дводенного тренінгу пройшла навчання за парціальною програмою “Вчимося жити разом” з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6(7) років, дошкільний заклад став учасником Міжнародного проекту «Вчимося жити разом».

В січні 2017 року в м. Запоріжжі відбувся дводенний навчально-практичний семінар для педагогів опорних дошкільних закладів
“Садочок - простір дружній до дитини”,
де педагоги нашого закладу ознайомились з фрагментами основних практик проекту і стали учасниками Міжнародного проекту “Садочок – простір дружній до дитини” (Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України)і одним із опорних закладів Запорізької області. В березні 2017 року на базі дошкільного закладу відбувся дводенний навчально-практичний семінар для педагогів дошкільних навчальних закладів Запорізької області в рамках проекту
“Садочок - простір дружній до дитини”.
Учасниками семінаку стали 28 педагогів із десяти дошкільних закладів Запорізької області серед них і педагоги нашого закладу.

В квітні 2017 року завідувач ДНЗ Ушакова М.В звітувалася на міжнародній конференції по впровадженню проекту “Садочок - простір дружній до дитини” в м. Києві.

Екскурсії: з дітьми до краєзнавчого музею; містом; до спеціалізованої школи І та ІІ ступенів №3 «Талант»; екскурсія колективу до кінного театру
на о. Хортиця.

Організована волонтерська та благодійна діяльність під керівництвом Фірсової О.В. проводилася систематична допомога бійцям АТО: Акція “допоможи солдату” (до свята стрітення випікання та відправка жайворонків), участь у Акції «Великодній кошик солдату», Акція “Врятуй життя солдату” (плетіння маскувальних сіток в місця бойових дій-осінню та зимову); відвідування людей одиноких та похилого віку до свята Пасхи в будинку пристарілих в с. Орлянка; відвідування вдома ветеранів ВВВ до свята Перемоги з віршами, піснями, подарунками, гостинцями.Привітання людей похилого віку зі святом; участь дошкільнят та їх батьків в урочистостях присвячених 30-річчю Ветеранських організацій України, участь у Акції “Мрій та дій” (збір пластикових кришечок на виготовлення протезів); участь у Акції “Серце до серця” (допомога дітям з поганим зором), участь у Акції «Назустріч мрії V” (допомога онкохворим дітям) .

На реалізацію другого річного завдання було спрямовано:

Роботу семінару-практикуму «Формування інформаційно-ігрової творчості дітей». Яка дала змогу удосконалити розвивальне середовище для роботи з дітьми в даному напрямку;

Робота творчої групи Слід зазначити, що протягом 2016-2017 н.р. в днз працювала творча група з питань «Технологія мовленнєвого розвитку» що дало змогу розробити методичні рекомендації, відео презентаційні матеріали по лексичним темам;

Робота майстер-класу для батьків та педагогів «Школа слухняного язичка» (керівники вчителі-логопеди Бороздіна Г.О., Фірсова О.В.) значно удосконалила роботу щодо формування у батьків та педагогів інформаційної готовності до участі у корекційному процесі становлення мовленнєвої та життєвої компетентності дітей з вадами мовлення.

Колективні перегляди: заняття пізнавальної активності дітей через застосування коректурних таблиць «Види транспорту» (Івченко О.О.), з формування звукової культури мовлення (молодший вік, вихователь гр.№3 Колокол Л.Б.), заняття з грамоти (вчитель-логопед Бороздіна Г.О.), заняття з грамоти (вчитель-логопед Фірсова О.В.), збагачення батьків новими освітніми та виховними технологіями на заняттях в День відкритих дверей (вихователі всіх вікових груп), турнір «Знайки, Пізнайки, Розумники» (підсумкові заняття в старших групах для батьків).

Проведені консультації для педагогів: Інтерактивні технології розвитку мовлення у дошкільників (вчитель-логопед Фірсова О.В.), «Професійне мовлення педагогів» (методист), «Типові помилки у мовленні дітей та їх причини» (вихователь-методист).

Міні-пректи: «Фестиваль української народної казки», Тиждень театру

Огляд-конкурс обладнання до сюжетно-рольових ігор.

В ході комплексної перевірки групи №8 (вихователі: Агафонова Є.М., Плюйко Л.В.) встановлено, що педагогами ведеться планомірна робота щодо вдосконалення змісту, форм та методів роботи. Слід відзначити високий рівень проведення занять, режимних моментів вихователями групи. Педагоги надають перевагу інтегрованим заняттям, завдяки чому у дошкільників формуються системні знання. Заслуговує на увагу організація самостійної вільної діяльності дошкільників вихователями. Діти мають можливість вільно вибирати діяльність, яка відповідає їх нахилам та інтересам. Функція вихователя в даному випадку – створити активне предметно-розвивальне середовище.

 

 

 

Реалізація третього річного завдання:

Значна увага в дошкільному закладі була приділена пошуку та апробації здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, як ефективного засобу формування здорового способу життя.

Базовий компонент дошкільної освіти, чинні програми чітко визначають проблему здоров’я як один із головних чинників цілісного розвитку дошкільнят. Отже, зміцнення здоров’я, загартування, досягнення повноцінного фізичного розвитку малят – одне з основних напрямків роботи дошкільного навчального закладу.

Основними засобами оздоровчої роботи в ДНЗ є:

- фізкультурні заняття (щоденно);

- прогулянки на свіжому повітрі (щоденно, до і після денного сну);

- піші переходи;

- ранкова гімнастика з включенням вправ на дихання;

- гімнастика пробудження в садових групах з ходьбою по доріжках здоров’яз вправами на загартування;

- денний сон (щоденно);

- самостійна рухова діяльність, з включенням перед кожним прийомом їжі пальчикового, точкового масажу;

- правильний режим дня і раціональне збалансоване харчування дитини в ДНЗ;

- систематичний огляд дітей лікарем-педiатром;

- дотримання оздоровчих заходів згiдно планiв, розроблених на початку року.

- споживання фітонцидів (часнику і цибулі);

- вживання соків і фруктів, кисневих коктелів;

- відвідування соляної кімнати;

- кварцування груп;

Використання практично апробованих і дозволених методик нетрадиційного оздоровлення дітей: пальчикова і артикуляційна гімнастика “Слухняний язичок” рекомендована для використання в ДНЗ; дихальна і звукова гімнастика А. Стрельникової; психогімнастика за методикою М. Чистякової; оздоровча робота за методикою В.Базарного; степаеробіка; фітболгімнастика; аромотерапія; Хатха-йога; стрейчинг; танцювальні вправи, тренажери на асфальті.

Реабілітація та корекційна робота реалізується через індивідуальну роботу в спортзалі і на прогулянці, інструктором з фізичної культури та вихователями груп.

Консультативно - інформаційна робота здійснюється завдяки активній участі батьків у фізкультурно-оздоровчій роботі ДНЗ; оформленню педагогами папок, ширм, письмових консультацій, інформаційних стендів; проведенню загальних батьківських зборів «Фізичний розвиток дитини – її здоров’я духовне і соціальне благополуччя»;

До другої педагогічної ради «Використання здоров’язберігаючих технологій в ДНЗ» проведено анкетування батьків «Як зміцнити здоров’я дітей”; огляд – конкурс на кращий фізичний куточок в групах; колективний перегляд заняття з фізичної культури «Малята-здоров’ята” (старша група №8), колективний перегляд гімнастики пробудження та загартування (вихователь логопедичної групи №10 Дьяченко С.А.); аналіз стану фізкультурно-оздоровчої роботи в гр.№4. Результативністю підготовки та проведення цієї педагогічної ради стало: збагачення спортивним обладнанням фізкультурних куточків в групах, ознайомлення музичними керівниками Потурвай О.В., Іванченко А.О. педагогів зі здоров’язбережувальними технологіями з використанням музичного супроводу, що сприяло підвищенню інтересу дітей до виконання гімнастики пробудження, фізкультхвилинок та фізкультпауз, вправ на релаксацію, виконання пантомімічних епізодів тощо; підвищення професійного рівня педагогів, активізація застосування здоров’язбережувальних технологій в роботі з дітьми, розвиток комунікативних якостей у педагогів, вміння працювати в колективі.

Під час проведення практикуму «Впровадження здоров’язберігаючої технології за методикою В.Базарного» вихователі дітей старшого дошкільного віку під керівництвом інструктору з фізкультури Марсавіної О.І. досконало оволоділи методикою, що дало змогу систематизувати її впровадження в освітній процес ДНЗ; залучили батьків до її проведення в умовах сім’ї.

Колективний перегляд заняття з формування логіко-математичної компетенції з використанням нетрадиційних методів оздоровлення (методика В.Базарного, вихователь логопедичної групи №9 Ковальчук О.І.).

На виробничій нараді працівники ДНЗ ознайомились з секретом успішної діяльності ДНЗ – згуртованість педагогічного колективу, провели спортивні змагання між працівниками дошкільного закладу.

Тижні безпеки життєдіяльності дітей

Для формування активної життєвої позиції дитини щодо власного життя та власної безпеки для дітей старшого віку впроваджувалась в практику роботи парціальна програма Ковальчук О.І. «Організація роботи з дітьми старшого дошкільного віку щодо безпеки життєдіяльності», працював гурток з БЖД (керівник Ковальчук О.І.), консультації «Формування активної позиції дитини щодо власної безпеки», «Культурно-гігієнічні навички, як засіб зміцнення здоров’я дітей», «Учимося уникати конфліктних ситуацій», «Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога». Виготовлення вихователями всіх вікових груп наочних посібників з БЖД: «Друзі та вороги здоров’я”, «Друг здоров’я - Мийдодир», «Кицькин дім», «Здорові зуби», «Збережемо зір, слух, нюх» - «озброїли» педагогів арсеналом нових прийомів у роботі з дітьми.

Плідно проводилися спільні з сім’єю туристичні походи (до міжнародного Дня Туризму, до Дня Землі, до Дня Перемоги), Дні здоров’я.

Четвертий рік в практику роботи ДНЗ впроваджується фізкультурно-оздоровчий календар «Теремка» під керівництвом інструктора з фізичного виховання Марсавіної О.І., батьки приймають активну участь в його реалізації, що сприяє позитивним результатам реалізації пріоритетного напряму роботи ДНЗ щодо формування у дитини стійкої мотивації на здоровий спосіб життя та особистої безпеки.

Сприянню реалізації пріоритетних завдань ДНЗ стало систематичне проведення психолого-педагогічних консиліумів, спрямованих на визначення індивідуального освітнього маршруту кожного вихованця. Їх результативність – складання психологом, логопедом, методистом рекомендацій на кожну вікову групу згідно проблем, висвітлених на консиліумі (рівень розвитку пізнавальної активності, рівень розвитку ЗУНів, моніторинг рівня розвитку соціальних якостей, нервово-психічний розвиток дітей раннього віку). Надані рекомендації враховані педагогами кожної вікової групи, що дало змогу розв’язати проблеми, окреслені консиліумом. Результативність роботи з дітьми буде вказана нижче.

Готовність дітей до школи, наступність у роботі із школою.

Вже багато років спільні проблеми, принципи і цілі єднають дошкільний навчальний заклад зі школою. Забезпечити цю єдність допоміг план спільної роботи, який дав змогу упорядкувати і систематизувати діяльність педагогів у вирішенні завдань підготовки до школи. Освітньо-виховна робота з дітьми 6-го року життя будувалася на основі особистісно орієнтованого підходу до дошкільників, що забезпечило розвиток та саморозвиток дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів, інтересів, ціннісних орієнтирів та суб’єктивного досвіду, можливість реалізувати своє «Я». Враховуючи важливість даного питання в дошкільному навчальному закладі проводилося обстеження дітей щодо рівня готовності до школи. Старші дошкільнята отримали знання, уміння й навички з усіх видів діяльності, вміють поводити себе в різних життєвих ситуаціях. На належному рівні знаходиться функціонування всіх когнітивних процесів – сприймання, увага, пам'ять, мислення, мовлення, уява, що дають змогу дитині пізнавати світ та бути активними суб’єктами пізнання.

Моніторинг стану готовності до шкільного навчання дітей-випускників показав:

Наслідки вивчення свідчать, що проведена колективом робота сприяла удосконаленню освітнього процесу, що позитивно вплинуло на фізичний, психічний розвиток дошкільників, зростання рівня розвитку пізнавальної сфери, зниження захворюваності (за вересень-квітень 2015-2016н.р. вона складала 7,1 %, у вересні-квітні 2016-2017н.р.- 6,86 %).

Готовність дітей старшого дошкільного віку до школи складає: з 46 дітей, які йдуть до школи 33% мають високий рівень, 29% – достатній рівень, 35% - середній рівень, 3% – низький рівень розвитку.

Діагностика рівня сформованості самооцінки у дітей старшого дошкільного віку показало, що не виявлено дітей, з неадекватною завищеною самооцінкою, 30% дітей – мають завищену самооцінку, 40% дітей – адекватну самооцінку, 30% дітей мають занижену самооцінку.

Моніторинг рівня розвитку соціальних якостей засвідчив результативність проведених психологом тренінгів щодо формування соціальної компетенції дітей старшого дошкільного віку: на початку року аналіз виявив 46% дітей високого рівня розвитку соціальних якостей, 25% - вище середнього, 19% - середнього, 10% - нижче середнього, низький – не виявлено. Після проведеної роботи результати засвідчили, що 57% складають діти високого рівня, 31% - вище середнього, 11% - середнього, рівень нижче середнього – 1%. Дітей низького рівня не виявлено. Ці показники прогнозують успішну адаптацію дітей до спілкування у школі з однолітками.

Діти шестирічного віку успішно оволоділи державними тестами та нормативами щодо оцінки їх фізичної підготовленості: з 64 дітей старшого дошкільного віку високий рівень фізичної підготовленості і якісна оцінка високого рівня фізичної підготовленості склали 2,2%, рівень вище середнього зафіксовано у 19,6%, середній рівень - у 37%, нижче середнього – у 33,6%. низький рівень – 7,6%. На реалізацію завдань фізичного розвитку дітей дошкільного віку проводилося обстеження рівня розвитку основних рухів вихованців, з допомогою якого вдалося продіагностувати якісні й кількісні зрушення в розвитку основних рухів дошкільників. Аналіз результатів обстеження засвідчує - впровадження в освітній процес здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій та вказані вище форми роботи позитивно вплинули на фізичне, психічне, духовне та соціальне здоров’я вихованців:

ü У І кварталі 2016 року захворюваність по ДНЗ складала 44 випадки, у

І кварталі 2017 року – 42 випадки.

ü Якщо на початку навчального року високий рівень оволодіння основними рухами (біг, стрибки, метання) складало 3,3% дітей, 25,5% достатній, 58,2% - середній, 13% - низький, то в кінці навчального року ці показники складають: високий – 11,9%, достатній – 49,4%, середній – 36,9%, низький рівень – 1,8%.

Результативною була корекційна робота в логопедичних групах щодо пошуку та апробації здоров’язбережувальних технологій як умови для забезпечення у дитини із загальним недорозвиненим мовленням психічних і фізіологічних процесів на рівні норми. Вихователі логопедичних груп під час проведення практикуму «Корекційні здоров’язбережувальні технології для дітей із загальним недорозвиненням мовлення» освоїли інноваційні природо- цільні технології «масаж мозку» та ручну артикуляцію, біоенергетику, технологію впливу кольором, дихальну гімнастику, активно впроваджували ці технології в освітній процес, залучили батьків до впровадження, розпочатої в ДНЗ роботи, вдома. Традиційним для логопедичних груп стало спільне з батьками проведення туристичних походів, Спартіанських ігор, що у поєднанні з участю в реалізації фізкультурно-оздоровчого календаря «Теремка» забезпечило збереження у дитини із загальним недорозвиненням мовлення психічних і фізіологічних станів на рівні норми, значно нижчу за середню захворюваність по ДНЗ (по ДНЗ за 1 квартал 2016 року захворюваність складає в середньому - 9,4 випадки, по логопедичним групам - 5 випадків). Про змістовність роботи педагогів логопедичних груп засвідчує така результативність: з 33 зарахованих протягом звітного періоду дітей виписано 17 дітей з повною ліквідацією мовленнєвого дефекту, 4 – зі значно покращеним мовленням, 12 дітей залишені для продовження занять в логопедичній групі згідно рішення обласної медико - психолого-педагогічної комісії.

Про якість надання освітніх послуг педагогами ДНЗ свідчать кількісні показники діагностики дітей дошкільного віку.

Так, в групах старшого дошкільного віку вихователі Маслова К.В., Гультай Г.І., Агафонова Є.М., Плюйко Л.В., Воробйова Н.В., Ковальчук О.І., Дьяченко С.А., Іващук Н.М., Фірсова О.В., Бороздіна Г.О. оцінили рівень розвитку дітей старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі. На кінець навчального року знання дітей за рівнями розвитку склали – фізичний розвиток й здоров’я дитини: високий рівень – 0 % (в січні 0%), вище середнього – 22% (в січні 0%), середній рівень – 78% (в січні 85,7%), нижче середнього – 0% (в січні 14,3%), низький рівень – 0% (в січні 0%); соціальний розвиток - високий рівень – 0 % (в січні 0%), вище середнього – 59% (в січні 25%), середній рівень – 38,5% (в січні 42,7%), нижче середнього – 0% (в січні 28,3%), низький рівень – 2,5% (в січні 4%); природо-екологічний розвиток - високий рівень – 0 % (в січні 0%), вище середнього – 50,3% (в січні 1,3%), середній рівень – 47,2% (в січні 74,5%), нижче середнього – 0% (в січні 21,7%), низький рівень – 2,5% (в січні 2,5%); предметно-практична діяльність та художньо-естетичний розвиток - високий рівень – 0 % (в січні 0%), вище середнього – 36,7% (в січні 0%), середній рівень – 55,3% (в січні 51,2%), нижче середнього – 5,5% (в січні 43,3%), низький рівень – 2,5% (в січні 5,5%); ігрова діяльність - високий рівень – 22,3 % (в січні 0%), вище середнього – 61% (в січні 0%), середній рівень – 16,7% (в січні 86,7%), нижче середнього – 0% (в січні 13,3%), низький рівень – 0% (в січні 0%); сенсорно-пізнавальний розвиток - високий рівень – 0% (в січні 0%), вище середнього – 57,5% (в січні 24,7%), середній рівень – 42,5% (в січні 65,6%), нижче середнього – 0% (в січні 9,7%), низький рівень – 0% (в січні 0%);

Мовленнєвий розвиток - високий рівень – 0% (в січні 0%), вище середнього –83,7% (в січні 8%), середній рівень – 16,3% (в січні 83,5%), нижче середнього – 0% (в січні 7%), низький рівень – 0% (в січні 1,5%). Загальний рівень розвитку дітей по дошкільному закладу складає - високий рівень – 0% (в січні 0%), вище середнього – 57,5% (в січні 0%), середній рівень – 42,5% (в січні 86,2%), нижче середнього – 0% (в січні 12,5%), низький рівень – 0% (в січні 0%).

Аналогічно зростають показники результатів діагностування за іншими розділами програми дітей молодшого і середнього дошкільного віку.Найвищі показники зафіксовано з розділу ознайомлення з соціумом (навколишнім), середні показники – сенсорно-пізнавальний розвиток, найнижчі – з розвитку мовлення, що свідчить про необхідність поглибленої роботи педагогів з дітьми з даного розділу та розвитку пізнавальних здібностей дошкільників.

Добрих результатів щодо оволодіння дітьми програмовим матеріалом досягнуто вихователями груп раннього віку Василенко О.М., Малашенко Л.М.. На початку року якісно-кількісна оцінка нервово-психічного розвитку виявила 8% дітей І групи, діти, у яких показники розвитку відповідають віку, ІІ група (діти із затримкою на 1 епікризний термін) склала 40%, ІІІ група (затримка на 2 епікризних терміни) 21%, ІV група – 31%. Завдяки психологічній підтримці реалізації рекомендацій психолого-педагогічного консиліуму, залученню батьків до освітнього процесу ці показники покращувалися і у травні І група вже охоплювала – 38% дітей, ІІ- 34%, ІІІ – 23%, ІV – 5% (діти новачки).

Робота з обдарованими дітьми

Педагоги дошкільного закладу наполегливо працюють над виявленням творчого потенціалу дітей, розвитку їх інтелектуальних та творчих здібностей. Плідно працюють гуртки за інтересами: логіко-математичний (керівник Плюйко Л.В.), хореографічний (керівники: Іванченко А.О., Потурвай О.В.), з образотворчої діяльності (керівник Пряхіна Л.Г.). Свої досягнення діти дошкільники демонстрували під час проведення музичних свят, розваг звіту гурткової роботи, конкурсів:

ü у Фестивалі малюнків до Місячника безпеки «ДСНС – очима дітей», вихованки логопедичної групи №10 Мирошниченко Ліза і Соня, отримали І місце;

ü у Фестивалі малюнків до Місячника безпеки «ДСНС – очима дітей», колективна робота дітей логопедичної групи №10, посіла ІІ місце;

ü у обласному етапі Х Міжнародного екологічного конкурсу «Вода джерело знань», Мирошниченко Соня, Ліза, гр.№10; Волик Данило, гр.№8;

ü у районному етапі Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори щоб я тебе побачив», Стуконог Діма, вихованець логопедичної групи №10 «Соняшки», отримав І місце;

ü в обласному шаховому турнірі «Мирний атом», в м. Енергодарі, Тихоненко Родіон, гр.№8 “Метелики”, посів ІІ місце;

ü в першості ДЮСШ з естетичної гімнастики, в м. Запоріжжі, Якубчик Марія, гр.№6 “Їжачки”, отримала І місце.

Належна увага приділялась пропаганді педагогічних знань серед батьків.

Продовжувала роботу школа «Здоров’ячок», керована інструктором з фізкультури Марсавіною О.І. та ст. медсестрою Капаніною С.В.. Вони використовували різні форми роботи під час засідань школи «Здоров'ячок». Батьки отримали поради як зберігати і формувати здоров'я, познайомились зі здоров'язбережувальними технологіями, які освоїли діти, навчилися техніці їх виконання, щоб продовжувати розпочату в дитсадку роботу вдома. Одне із засідань продовжило знайомство батьків з «Фітбол-гімнастикою», степ-аеробікою та «Твістером» тренажерами для всієї сім’ї.

Продовжував роботу клуб «Турботливі батьки», керований практичним психологом Гапон І.С., дебудують відносини з родиною на принципах добровільності, особистої зацікавленості, розв’язують загальні проблеми й спільні оптимальні форм допомоги дитині.

Педагоги активно залучали батьків до таких традиційних для ДНЗ форм роботи:

Днів відчинених дверей (відкриті заняття з різних розділів програми), проведення спільних з батьками тематичних туристичних походів;

Днів добрих справ (майстри-класи по виготовленню годівничок, шпаківень, писанок);

тематичні виставки поробок «Новорічний вернісаж української казки»», «Хортиця єднає Україну», «Великодня веселка», «Збережемо природу», малюнків;

екологічно-доцільна діяльність в День Землі (що значно сприяло озелененню території дошкільного закладу);

створення «городів на підвіконні», городів на ділянці.

Щорічно педагоги узагальнюють кращі досвіди сімейного виховання. В цьому році вихователь Маслова К.В. узагальнила досвід сім’ї Нікуліної Катерини та Агафонова Є.М. - досвід сім’ї Вавило Даніїла, Зіненко Макара, Волика Данила.

Підсумки роботи за минулий рік

Варіативність використаних методичних заходів, співпраця всіх служб закладу, підвищення рейтингу закладу є певними чинниками, які впливають на підвищення рівня професійної компетентності педагогів, на якість вирішення завдань річного плану.

Таким чином, аналіз роботи ДНЗ за навчальний рік показав, що обрані форми і методи, об'єднані зусилля адміністрації та педагогічного колективу позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та досягнення дітей.Річний план за 2016 – 2017 навчальний рік був реальним, дозволив досягти поставлених цілей. Проте в організації освітньо – виховного процесу в 2017-2018 навчальному році залишаються актуальним питання щодо охорони життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку, аналіз предметно-розвивального середовища та соціально-політичне становлення в Україні показало, що слід продовжити роботу щодо патріотичного виховання, приділити посилену увагу формуванню сенсорно-пізнавальній компетенції. Як і у минулих роках, дошкільний заклад буде вважати пріоритетом у своєї роботі збереження та зміцнення здоров’я вихованців.

Необхідно продовжувати роботу по забезпеченню реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, розробки і впровадження оптимальних технологій виховання та навчання, нових підходів до змісту пропонованих дошкільникам знань, які включають її особистий, індивідуальний досвід взаємодії з навколишнім світом та результати попереднього навчання і виховання.

Залишаються проблемними питання організації тісної взаємодії сім'ї та ДНЗ в компетентнісному становленні особистості.

Роботу педагогічного колективу за минулий навчальний рік оцінено як задовільну.

Вівторок, 13 Листопада 2018 12:22 | Переглядів: 109

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків