Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Грудень 2019 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Особливості спілкування з малими дітьми

Те, як дорослі (батьки, вихователі) спілкуються з дітьми, має значний вплив на сприйняття дитиною себе у цьому світі. Наша дбайлива розмова і ставлення до дитини з повагою показує, що дитина є важливою особою, спілкування з якою вартує часу і уваги. Дорослим потрібен час і практика, щоб навчитись, як вчити дітей правильної поведінки, виховуючи в той же час у них позитивне само сприйняття. Але це лише заохочує дітей проявити себе з найкращих сторін і мати позитивні емоції.

Коли дорослий уважно слухає дитину, відбуваються дві важливі речі:

1) Дорослий передає дитині повідомлення, що він підтримує її. Дитина відчуває впевненість і почувається важливою, коли вихователі чи батьки дбають про те, щоб дійсно вислухати дитину.

2) Дорослий отримує цінну інформацію про дитину. Така інформація може допомогти дорослому вибрати наступні види діяльності чи типи взаємодії з дитиною.

Хороший слухач чує як реальні слова, так і приховані повідомлення.

Наприклад, якщо дитина запитує, чи можна їй погратися, хороший слухач знає, що дитина зазвичай просить про одну із наступних речей у дорослого:

• Уваги, тому що дитині самотньо. (Пограєшся зі мною?)

• Заспокоєння, тому що дитина налякана (Мою маму забрали в лікарню минулого вечора).

• Відповіді та інформації, тому що є речі, які дитина не знає (Що це?).

• Допомоги, тому що дитина не може розв’язати проблему (Вони не дозволяють мені гратися з ними!).

• Діяльності, тому що дитині нудно (Я не можу знайти собі заняття).

• Фізичної турботи, тому що фізичні потреби, які дитина не може задовільнити самостійно (Мені потрібно сходити в туалет).

• Контролю, тому що дитина почуває, що її обмежують (Я не хочу їсти цього!).

Хоча ці потреби можуть видатись дитині дуже серйозними, ви, звичайно, можете вирішити їх за декілька хвилин. Щоб заспокоїти дитину чи дати відповідь на її запитання, не потрібно багато зусиль. Дитину також можна легко скерувати на якесь заняття чи у якесь товариство. Проміжок часу в кілька хвилин може змінити багато, допомогти дитині відчути себе в безпеці, відчути, що її цінують, або, навпаки, відчути, що її не цінують, і що це місце не є безпечним.

Слова, які використовуються у спілкування з дітьми, мають бути конкретними, описовими, не містить суджень. Конкретні слова дозволять дітям точно зрозуміти, чого від них чекають, нерозуміння тоді стає малоймовірним. Наприклад, часто недостатньо вихователю просто сказати: «Давайте прибирати». Якщо прийшов час для прибирання, тоді повідомлення має бути конкретним: «Прийшов час прибирати. Будь-ласка, поскладайте головоломки назад на полиці».

Позитивні заохочувальні повідомлення потрібні, щоб дитина прикладала зусилля, покращувала чи просто добре робила певну роботу. Вони допомагають розвинути у дитині впевненість, почуття значущості. Кожній дитині такі повідомлення потрібні щодня.

Важливо, щоб діти усвідомлювали свою значущість. Визнавайте покращення і зусилля дитини,а не лише виконання певної роботи. Поважайте дитину. Ваша повага стане основою для розвитку самоповаги в дитині.

Позитивні повідомлення, що стосуються виконання певної роботи, можуть передаватись безпосередньо дитині, дитина може почути, як інші люди обговорюють виконання нею певної роботи, це може бути позитивне повідомлення, яке дитина передає собі сама.

Позитивні повідомлення мають бути конкретними і точно вказувати, що саме дитина зробила добре: «Ти сама змогла нанизати 4 намистини. Молодчина!»

Повідомлення мають бути максимально описові і містити якомога менше суджень. Наприклад, замість «Мені подобається, як ти склала цю головоломку», скажіть: «Ти сама визначила, як скласти цю головоломку. Молодчина.» Таким чином, ця вправа менше буде пов’язана з вашим схваленням і дитина буде сама допомагати собі.

Заохочення сприяє розвитку почуття відповідальності, усвідомлення власних можливостей: «Ти багато часу попрацювала, будуючи будиночок з кубиків», «Ще недавно ти й сходинки не міг сам пройти, сьогодні дійшов аж догори!», «Дякую, що допомогла Борису надягнути куртку. Тепер він може йти на прогулянку», «Ти добре витер усю воду з підлоги – там взагалі не залишилось води», «Це була хороша ідея запросити Маринку працювати лікарем в лікарні. Вона також хотіла гратися з вами.»

Позитивні повідомлення допомагають дітям відчути гордість за себе і за роботу, яку вони виконують. Коли пояснюються причини, а не лише передається повідомлення чи висловлюється прохання, дитина може відчути, що вона робить щось важливе і значуще.

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків