Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Листопад 2019 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24  

Пошук

Робота з батьками

Робота з батьками

Родина — це природний осередок найглибших людських почуттів, де дитина засвоює основи моралі серцем і душею, коли розвиваються почуття доброти, чуйності, любові до всього живого. Батьки — головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості — це виховний клімат сім’ї. Рідна домівка — не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів. Пам’ятаємо мудрі слова В. О. Сухомлинського: «У хорошій сім’ї, де батько і мати живуть у злагоді, де панують тонкі відносини чутливості до слова, до думки й почуття, до погляду та найменшого відтінку настрою, у відносинах добра, злагоди, взаємної допомоги й підтримки, духовної єдності й щирості, довір’я і взаємної поваги батьків, перед дитиною якраз і розкривається все те, на чому утверджується її віра в людську красу, її душевний спокій, рівновага. Бережіть цю дитячу віру, в ній — осереддя моральної цільності людини». Дослідження з пошуку та визначення змісту ключових понять свідчить, що вибір орієнтирів та ціннісних орієнтацій для активного існування в системі «людина–людина», «людина-соціум» є обов’язковим напрямом роботи, результатом якої є визначення «Ціннісного кола», що відіграє найважливішу орієнтувальну та регулювальну роль (функцію) в діяльності кожної людини, в її взаємодії з іншими людьми, поведінці в предметному та природному оточенні. В цьому сенсі буде доречним визнати, що програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей 5-го та 6–7-го років життя «Вчимося жити разом» потребує свідомої, смислової взаємодії, і тому всі форми роботи, які активізують пошук смислів у ціннісних орієнтаціях дітей і дорослих Правила та принципи ефективної взаємодії з дитиною з почуттям провини Психологічну просвіту батьків необхідно спрямувати на формування навичок конструктивного вирішення проблем, здатності до саморегуляції власної реакції на прояви агресії сина чи дочки та пропагування засобів позитивного впливу на інших членів родини. Важливо допомогти батькам побачити себе очима дитини, відкрити світ її переживань у зв’язку з сімейними негараздами. Спільний аналіз мікросоціальних стосунків у родині дає змогу зруйнувати стереотипи підходів

 • Якщо дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти.
 • Якщо дитина живе у ворожості, вона вчиться агресивності.
 • Якщо дитину висміюють, вона стає замкнутою.
 • Якщо дитина росте у докорах, вона вчиться жити з почуттям вини.
 • Якщо дитина живе в терпимості, вона вчиться сприймати інших людей.
 • Якщо дитину заохочують, вона вчиться вірити в себе.
 • Якщо дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною.
 • Якщо дитина росте серед чесності, вона вчиться бути справедливою.
 • Коли дитина живе у безпеці, вона вчиться вірити в людей.
 • Якщо дитину підтримують, вона вчиться цінувати себе.
 • Коли дитина живе в розумінні та доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у цьому світі. Батькам на замітку до виховання, зрозуміти емоційний стан дитини, мотиви її вчинків, налагодити конструктивне спілкування. Важливо пам’ятати, що виховувати та змінювати дорослих людей, насамперед батьків, — складне, але можливе завдання. Головний шлях цього процесу — організація взаємодії батьків між собою та взаємодії батьків із дітьми за участю фахівців. Це і є головним змістом програми «Вчимося жити разом».


Ігрова діяльність. Ігри комунікативної спрямованості

Картотека ігор, спрямованих на формування у дошкільників навичок позитивного спілкування з однолітками (за матеріалами видання «Развитие эмоций и чувств у детей дошкольного возраста»).

 

«Якщо «так»- плескай у долоні, якщо «ні»- стрибай.

Мета: розвиток комунікативних навичок у дітей, розвиток слухової уваги. Вік: 3–4 роки. Кількість учасників: від двох.

Хід гри: дорослий говорить речення, а діти мають оцінити їх та продемонструвати своє ставлення: якщо погоджуються — оплесками, якщо — ні або якщо щось у реченні є неправильним — підстрибнути.

Приклади речень: - Рома завітав до бабусі й так зрадів, що образився на неї. - Сашко забрав іграшку в Андрійка й побився з ним, Андрійко образився. - Оленці дуже подобається Денис, тому вона його побила.

 

Інтерв’ю

Мета: розвиток комунікативних навичок, активного мовлення, вміння вступати в діалог.

Вік: 4–5 років. Кількість учасників: від трьох. Обладнання: стілець.

Хід гри: діти обирають ведучого — він ставитиме запитання. Діти по черзі сідають на стільчик, уявляють, що вони дорослі, а ведучий просить назвати своє ім’я і по-батькові, розповісти про свою сім’ю, про роботу, захоплення.

Примітка: запитання від ведучого можуть бути про що завгодно, головне — щоб розмова була «доросла».

 

На містку

Мета: розвиток комунікативних навичок, моторики, спритності. Вік: 5–6 років. Кількість учасників: дві команди, від трьох дітей у кожній.

Хід гри: на підлозі крейдою дорослий малює місток (завширшки 30–40 см, завдовжки близько 100 см). За умовами гри учасники мають «розминутися» на містку. Пара дітей починає йти з одного берега на інший одночасно — по одному не можна — місток перевернеться. Команди вболівають за своїх учасників.

 

Дражнилки

Мета: розвиток комунікативних навичок, зняття негативних емоцій. Вік: 4–5 років. Кількість учасників: від двох. Обладнання: м’яч.

Хід гри: діти стають у коло, передають м’яч одне одному, звертаються на ім’я і дражняться необразливими словами (наприклад, назвами овочів чи фруктів). Умова така — ображатися не можна, оскільки це — гра. Закінчувати гру слід добрими словами — компліментами.

Примітка: м’яч потрібно передавати швидко, довго не замислюватися. Напередодні можна провести бесіду на тему образливих слів.

 

Полювання на тигрів

Мета: розвиток комунікативних навичок. Вік: 4–5 років. Кількість учасників: від чотирьох. Обладнання: маленьке іграшкове тигреня.

Хід гри: діти обирають того, хто першим водитиме. Він розвертається до стіни та лічить до 10. Діти стають у коло й передають тигреня одне одному. Коли ведучий закінчує лічити, дитина, в якої тигреня опинилося в руках, ховає його в долонях і витягує руки вперед, решта робить так само. Ведучий має знайти тигреня. Потім ведучим стає той, хто ховав тигреня.

 

Давай поговоримо

Мета: розвиток комунікативних навичок. Вік: 4–7 років. Кількість учасників: від двох (обов’язково хоча б один дорослий).

Хід гри: дорослий починає гру словами: «Давай поговоримо. Я хотів би стати (чарівником, левом, маленьким…). Як ти гадаєш, чому?» Дитина намагається пояснити. Так відбувається початок бесіди. Далі бесіду підтримує та спрямовує дорослий за допомогою навідних і відкритих запитань. Завершити розмову можна запитанням до дитини:«А ким ти хотів би бути?»

Примітка: дорослий має уникати настановної позиції, прагнути спілкуватися на рівних із дитиною, наголошуючи на важливості та значущості думок дитини.

 

Клубочок

Мета: розвиток комунікативних навичок. Вік: від 4 років. Кількість учасників: від п’ятьох. Обладнання: клубочок ниток (бажано товстих, приємних на дотик).

Хід гри: діти сідають півколом, дорослий — навпроти. Намотує нитку на палець, кидає клубочок комусь із дітей та ставить запитання (Як тебе звати? Який твій улюблений колір? У що ти найбільше любиш гратися? та ін.). Дитина відповідає на запитання, намотує нитку на пальчик (не туго) та ставить своє запитання іншій дитині. Якщо дитина не може дати відповідь, вона повертає клубочок ведучому. Примітка: ведучим може бути й дитина. Гра триває доти, доки ниточка всіх «об’єднає» або доки дітям цікаво. Гра має діагностичний характер — відразу можна виявити дітей, які мають труднощі у спілкуванні.

 

Кухарі

Мета: розвиток спостережливості, комунікативних навичок. Вік: 4–5 років. Кількість учасників: від п’ятьох.

Хід гри: діти обирають ведучого. Він стає в центр, діти півколом. Ведучий показує будь-які рухи, гравці мають їх повторювати. Той, хто помилився, — вибуває. Той, хто залишився сам (жодного разу не помилився), — стає ведучим. Люстерка Мета: розвиток комунікативних навичок, відчуття єдності з групою дітей.

Вік: від 4 років. Кількість дітей: від п’ятьох. Хід гри: всі діти стають у коло — це «каструля» та «миска». Діти домовляються, що «готуватимуть»: суп, компот, салат абощо. Кожен вигадує, ким він буде — картоплею, ягідкою, цибулькою та ін. Ведучий (дорослий) по черзі вигукує назви інгредієнтів. Хто себе почув — стає в коло, наступний стає в коло та бере за руку свого товариша. Коли всі опиняються в колі, гра починається знову — можна починати готувати нову «страву».

Примітка: ведучий може допомагати готувати — «посолити», «поперчити», «перемішати» інгредієнти.

 

Жива картина

Мета: розвиток комунікативних навичок, довільності, виразності рухів. Вік: 5–6 років. Кількість учасників: від п’ятьох.

Хід гри: діти обирають ведучого (він відгадуватиме назву картини), потім домовляються про сюжет і «зображують» картину (потрібно не ворушитися). Змінити позу можна лише тоді, коли ведучий відгадав назву живої картини.

Примітка: акценти гри — вміння домовлятися. Дорослий — спостерігач, втручається лише тоді, коли напруження серед дітей надмірно зростає.

 

Рука в руці (долоньки)

Мета: розвиток комунікативних навичок, досвід взаємодії в парах, подолання побоювань тактильного контакту.

Вік: від 4 років. Кількість учасників: від двох. Обладнання: стіл, стільці та інші предмети інтер’єру.

Хід гри: діти стають у пари, тримаються долонями в такий спосіб: права долонька торкається лівої долоньки гравця навпроти, ліва долонька торкається правої. З’єднані таким чином пари гравців мають рухатися по кімнаті, оминаючи різні перепони (стільчики, столи тощо). Головна умова — не роз’єднувати руки.

Примітка: можна скласти пари дорослий–дитина. Можна ускладнювати гру — рухатися бігом, стрибками.

 

Створення дива

Мета: розвиток комунікативних навичок, емпатії. Вік: 5–6 років. Кількість учасників: будьяка парна кількість. Обладнання: чарівні палички (олівці, гілочки).

Хід гри: діти стають у пари. В одного з них — чарівна паличка. Торкаючись партнера по грі, дитина запитує: «Чим я можу тобі допомогти?», «Що я можу для тебе зробити?» Відповіді — заспівай, покажи, розкажи тощо.

Примітка: варто до початку гри провести бесіду щодо бажань дітей. Акцентувати увагу на тому, що увага до людини має більшу цінність, ніж вартість подарунка чи гостинця.

 

Зоопарк

Мета: розвиток комунікативних навичок, умінь розпізнавати мову міміки та жестів. Вік: 5–6 років. Кількість учасників: від 10 (потрібні дві команди гравців).

Хід гри: діти діляться на дві команди. Перша команда зображує різних тварин, пташок. Друга команда — глядачі. Вони гуляють зоопарком, «фотографують», спостерігають. Їхнє завдання — відгадати, хто кого зображує. Коли всіх відгадали, команди міняються ролями.

 

«Агов!»

Мета: розвиток комунікативних навичок, спостережливості. Вік: від 4 років. Кількість учасників: від двох. Обладнання: папір, кольорові олівці.

Хід гри: дитина малює будь-що. Потім передає малюнок дорослому. Він додає деякі деталі малюнку. Завдання дитини — знайти, що змінилося (показати, розповісти). Далі дорослий малює, дитина додає деталі.

Примітка: можна організувати гру в парах дітей або по колу. Знайди відмінності Мета: розвиток інтересу до однолітків, слухового сприйняття, згуртованості дітей. Вік: від 4 років. Кількість учасників: від п’ятьох.

Хід гри: діти обирають, хто першим відгадуватиме. Ця дитина розвертається спиною до всіх гравців. Дорослий торкається дитини, яка вигукує «Агов!» Завдання — відгадати, хто гукав. Якщо відгадано, діти міняються ролями.

Примітка: щоб грати було цікавіше, можна змінювати голос.

 

Хмарочос

Мета: розвиток умінь домовлятися, працювати в команді. Вік: від 5 років. Кількість учасників: п’ятеро–шестеро. Обладнання: кубики різного розміру, метр.

Хід гри: діти сідають у коло. Вони мають «побудувати» хмарочос: по черзі ставлять кубики один на один так, щоб утворювалася вежа. Завдання для дітей — домовитися, як ставити кубики, щоб вежа вийшла якнайвищою. Дорослий періодично підходить, щоб виміряти висоту будівлі.

Примітка: дорослий — спостерігач. Гра має діагностичний характер — чітко простежуються позиції дітей у міжособистісній взаємодії.

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків