Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Листопад 2019 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24  

Пошук

Самооцінка і самоконцепція: чому нам важливо це знати?

Те, як діти почувають себе, визначається реакцією і ставленням до них інших дітей і дорослих. Наша робота як педагогів, полягає у розвитку позитивних почуттів у дітей. Ми маємо також вміти вирізняти дітей, які мають низьку самооцінку і допомогти їм. З розвитком дитини змінюється і її самооцінка. Наша взаємодія з маленькими дітьми впливає на їх самооцінку – позитивно або негативно.

Через аналогію з чаном, В.Сатір допомагає нам зрозуміти поняття самоконцепції і самооцінки. Самоконцепція – це наші думки і переконання щодо себе. Це те, що ми думаємо про себе, хто ми є. Самооцінка – це наше ставлення до цих думок і переконань. Це те – до якої міри ви подобаєтесь собі – репутація, що є у вас всередині.

Ваша самооцінка може змінюватися з дня на день. Інколи ви почуваєте себе, як повний чан. Наступного дня ви можете почувати себе, як незаповнений чан.

Самоконцепція – більш стабільне поняття, яке складається з великої кількості переконань і тверджень, які визначають, чому ми є саме такі, які ми є. Деякі з цих переконань – об’єктивні факти, які легко перевірити. Наприклад, – я – жінка, я – вихователь, я – мама, тощо.

Наша самоконцепція з часом змінюється як в позитивну, так і в негативну сторони, але зміни відбуваються повільно. Як педагоги, ми маємо розуміти, що діти перебувають в процесі формування своїх самоконцепцій. Фактично, дошкільний період – це найважливіший період у розвитку самоконцепції в дитини, в цей час діти чують, як їх хвалять, оцінюють. Вони дізнаються, ким вони є зі слів та ставлень інших до них. Наша робота полягає в тому, щоб передати дітям точні, позитивні повідомлення, які вони можуть використати для формування позитивної самоконцепції. Ми маємо розуміти важливість самоконцепції, як вона розвивається в наших дітях, що ми можемо зробити, щоб покращити їх самоконцепцію.

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків